Antihistamin tabletlerin karşılaştırılması

İçindekiler:

Alerjik patolojilerin tedavisi antihistaminik ilaçlar kullanılmadan tamamlanmamıştır - bu kural hastaların tüm yaş grupları için geçerlidir.

4 popüler uyuşturucuyu objektif olarak karşılaştırmaya çalışalım:

(alfabetik sırayla)

Kısa açıklama

Tüm rassomtrennye ilaçlar atopik de dahil olmak üzere alerjiler ve dermatit alerjik doğanın belirtileri ile iyi yaparlar. Histamin reseptörlerini bloke eder, böylece semptomları giderir.

Anlatılan yollardan hangisinin en iyi olduğu yorumlarınızı yazın. Ve "Paylaş" ı tıklamayı unutmayın!

diazolin "Diazolin" . Hızlı bir şekilde alerjik reaksiyon ile başa çıkabilen ucuz alet, yumuşak dokuların şişmesini ortadan kaldırır, kaşıntı ataklarını bloke eder. İlaç, bronşiyal reseptörler üzerinde bir etkiye sahip olduğu için bronşiyal astımdan muzdarip hastalar tarafından da kullanılabilir.

"Loratadine . " Yeni nesil ilaçlara atıfta bulunarak, alerjilerin tedavisi için en etkili ve popüler ilaçlardan biri (ikinci). Benzer özelliklere sahip diğer birçok ilaçtan farklı olarak, Loratadin neredeyse hiçbir yatıştırıcı etkiye sahip değildir, uzun süre terapötik etkisini korur ve yemekten bağımsız olarak alınır.

suprastin "Suprastin . " Belirgin antihistaminik özelliklere ve çeşitli alerji türleriyle mücadelede yüksek etkinlik gösteren bir tıbbi ürün. 1 yaşından büyük çocuklar için izin verilir (haplar ezilmeli ve yemeklere eklenmelidir).

Antihistamin etkisine ek olarak, zayıf veya orta şiddette spazmolitik bir yeteneği vardır (yani, düz kas liflerinin spazmlarını hafifletir).

klemastin-Tavegil®-tabletki Tavegil . Alerji belirtilerini ortadan kaldırmak ve dermatolojik hastalıklarla mücadele etmek için ilaç. Yüksek bir emilim derecesine sahiptir, sonuçta terapötik etki ilacı aldıktan sonra 15-30 dakikadır.

İlaç özelliklerinin karşılaştırmalı tablosu

Tahmini parametre diazolin loratadin suprastin Tavegil®
Antihistaminiklerin üretilmesi ( daha fazlası ) 1 2 1 1
Aktif madde Mebhidrolin nazisilat loratadin Kloropiramin hidroklorür klemastin
Yayım sırasındaki maliyet * 78r (10 adet) 64r (10 parça) 122r (20 adet) 134r (10 adet)
Terapötik etkinin başlama oranı 1-2 saat 15-30 dakika 15-30 dakika 15-30 dakika
Sonucun süresi 5-6 saat 24 saat 3-6 saat 4-8 saat
Giriş sıklığı (günde) 1-3 kez 1 kez 2-3 kez 2-4 kez
Vücudun yarılanma ömrü 6-8 saat 12-20 saat 6-8 saat 2-5 saat
yatıştırma Var hayır Var Var
İlaç alımının gıda alımı ile ilişkisi Yemek sırasında veya sonrasında alınır. Yemeklerden bağımsız olarak alınır Yemeklerle kabul edildi. Yemeklerden önce alınır
Diğer maddelerle etkileşim Alkolle uyumlu olmayan hipnotiklerin etkisini artırır. Alkol ve bazı ilaçlar loratadin etkinliğini azaltır. Hipnotik ilaçların ve nöroleptiklerin etkisini artırır Hipnotik ve alkolün etkisini artırır.
Çocuklukta kullanım 2 yıldan itibaren 2 yıldan itibaren 1 yıldan 1 yıldan itibaren şurup, 6 yıldan itibaren tabletler
Hamilelik sırasında kullanın Talimatlar, ilacın tavsiye edilmediğini belirsiz bir şekilde belirtti. Aslında, öneriler aynıdır: sadece anneye olası fayda fetusun olası riskini aşarsa geçerlidir. Bunu sadece bir doktor belirleyebilir.
Emzirme sırasında kullanın Antihistaminikler almadan önce emzirmenin sona erme zamanlaması sorusuna karar vermelidir.
Formu bırakın Hap ve drajeler Tabletler ve şurup Enjeksiyon için tabletler ve çözelti Enjeksiyon için tabletler ve çözelti

(şurup yazma sırasında mevcut değildir)

Raf ömrü 3 yıl 6 ay 4 yıl 5 yıl 5 yıl

Maliyetin karşılaştırılması, günde farklı sayıda tablete ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

Yatıştırıcı etki açısından ise, görüş bir kişi üzerinde bir maddenin diğerine daha güçlü bir etkisi vardır. 1. nesil tüm ilaçlar bir dereceye kadar yatıştırıcıdır.

Bu ilaçları alamayacağınız zaman

Doktor seriou Tüm test edilen ilaçlar hamilelik ve emzirme döneminde alınmamalıdır.

Ve herkes standart bir kontraendikasyona sahiptir - ilacın bileşenlerine aşırı duyarlılık. Başka bir deyişle - bireysel hoşgörüsüzlük.

Buna ek olarak:

Diazolin - epilepsi, pilor stenozu, açı kapanması glokomu, kardiyak aritmiler, prostat hipertrofisi, mide veya duodenal ülser, gastrointestinal sistemin akut inflamasyonu için alınamaz.

Böbrek ya da karaciğer yetmezliği için bir doktorun gözetiminde.

Suprastin - böbrek veya karaciğer bozuklukları, açı kapanması glokomu, prostat hiperplazisi, idrar retansiyonu, kalp ve kan damarlarının patolojisi.

Yaşlı hastalar, sadece sürekli tıbbi gözetim altında "Suprastin" alabilirler.

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

1 yorum

  • Darina :

    Tabii ki, diazolin daha ucuz, ama etkilidir, ürtikerde bana çok iyi yardımcı olur.Tüm antihistaminikler yardım etmek için hiçbir şey denemediler ama bu preparat: Suprastin ve tavegil etkisi sıfır

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.